Sůl do kuchyně, sůl do koupele, mořská sůl

Sůl je velmi užitečná a prospěšná pro naše zdraví a celkovou kondici. Je nejen praktické antiseptikum, pomáhá pří různých zánětech, využívá se jako podpůrná léčba kožních nemocí a rádi si ji dáváme do koupele. Chronické záněty jsou například léčeny solí z Mrtvého moře. Sůl odstraňuje lupy, snižuje svědění i bolest, záněty a pomáhá při regeneraci pokožky. Léčí kožní problémy, atopický exém, lupénku, artritidu, i revma. Jsou výborná pro léčbu nemocí dýchacích cest, jako jsou záněty hltanu, vedlejších nosních dutin a průdušek. Sůl stimuluje sekreci hlenu, uvolňuje dýchací cesty, utišuje kašel.

Kamenná sůl má větší čistotu, avšak mořská zase obsahuje více minerálů. Jód obsažený v soli má blahodárný vliv na štítnou žlázu a jeho nedostatek vede k jejímu onemocnění. Proto v obchodech kupujeme sůl s obsahem jódu. Sůl má blahodárné účiny na naše zdraví a neumíme si vaření bez ní představit. Dokonce i v pohádce se říká, že sůl je nad zlato. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení